18 квітня 2018 року відбулася зустріч старшокласників із сучасною письменницею Юлією Матту, автором книжок “Жашківські равлики” та “Багалія”. Дякуємо за допомогу в організації зустрічі заслуженому працівнику культури Дубенюк Аллі Іванівні (завідуюча бібліотекою №15) та Калюжній Любові Леонтіївні (завідуюча бібліотекою сімейного читання) та вчителю світової літератури Полулях Оксані Олексіївні.
Презентація дала можливість старшокласникам дізнатися, що ім’я Юлії Матту( справжнє ім’я – Юлія Семиряд) в літературі з’явилося минулого року, коли вийшла у світ перша книга авторки “Жашківські равлики”. І ось минуло не так багато часу – лише рік – і ми вже вітаємо Юлію із виходом в світ другої книги – під назвою “Багалія”.
В ході зустрічі авторка розповіла про те, як народилася ідея створення книги, її назви, про прототипів героїв. Представила глядачам презентаційний відеоролик, який було зроблено на жашківському телеканалі. А також – про роботу в бібліотеці та благодійному фонді «Бригантина», де викладає англійську для дітей з особливими потребами із Луганщини.
Головна героїня «Жашківських равликів» Аліна у пошуках пригод, нових вражень і щастя облетіла півсвіту. І тільки на рідній Україні її чекали кохання, розчарування і життєвий досвід. Уривок з повісті:
– Чуєш, мала, а давай у городі равликів назбираємо і зваримо, будуть точно, як іспанські, а соус тут у Малазі купимо.
– Чуєш, Єгоре, а давай на город самоскид з піском заженемо і зробимо пляж, точно, як іспанський, – у тон йому Аліна.
– Город не чіпай, то святе!
– А ти равликів жашківських не вари, в них жага до життя і свободи.
Друга повість Юлії Матту «Багалія» – це знову пошуки щастя, але вже трьома різними жінками, долі яких в один день перетнуться, щоб реалізувати їхні мрії. Разом з героями твору читач побуває в ультрамодерновому Дубаї, мандруватиме розпеченими барханами пустелі, повернеться у розкішно-зелені Карпати, пірне в нервово-напружену атмосферу київського офісу й зазирне в операційну медичного центру. Доля іноді підкидає сюрпризи і вже важко зрозуміти, де гра фантазії, а де реальне життя…
Знайомство та бесіда з письменницею Юлією Матту було теплим та душевним. Зустріч залишила в душах присутніх приємні спогади, бажання прочитати книги. Деякі вчителі залюбки придбали собі ці видання з автографом письменниці. Гостя вперше приїхала до такої чудової місцевості Голосіївського району – селище Чапаєвка. Бібліотекарі запропонували їй більш детальніше ознайомитись з чудовими навколишніми краєвидами і організували для пані Юлії невеличку краєзнавчу екскурсію в навколишньому лісі, побували біля місцевого озера.
Більш детальніше про письменницю, її діяльність та шлях у літературу можна буде прочитати у «Школярі» №111.
