Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.
Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних Націй) і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.
День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізуєне тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.
Напередодні учні нашої школи провели низку заходів – уроки звитяги (1-А клас, 2-Б клас, бібліотечний урок, 10 клас), екскурсії до шкільного музею, поклали квіти до Обеліску загиблим жителям Віти Литовської та схилили голови в знак скорботи.
МИ ПАМ’ЯТАЄМО!
